Blog > Komentarze do wpisu
Przesyłki kurierskie na allegro
Właściwie nie chodzi mi tylko o samo allegro ale wszelkie inne miejsca gdzie można kupować przeróżne rzeczy. Mamy dwie drogi zakupu. Alba zamawiamy przez pocztę albo przez kuriera. Nie oszukujmy się, przesyłki kurierskie Warszawa są o wiele bezpieczniejsze bo na poczcie wszystko się może zdarzyć a firmy kurierskie raczej dbają o swój wizerunek. Tak więc kwestia wyboru formy dostawy jest oczywista choć nie każdego stać na korzystanie z kuriera.

W zalezności od tego jakiego zakupu dokonujemy ceny przesyłki są różne.Ciekawi mnie tylko jedna kwestia a mianowicie pobieranie pieniędzy za przesyłkę i sama wysyłka. Nie raz można zobaczyć że koszt zakupu np. gry komputerowej poprzez pocztę wynosi 10 zł odnośnie listu poleconego. Moim zdaniem jest to niezły zarobek ponieważ z tego co się orientuję list polecony odpowiadający wadze gry komp. To koszt najwyżej 5 złotych. Tak więc z każdej gry idzie do naszej kieszeni kilka złotych co pomnożone przez miesięczne obroty może dać kilkaset złotych dodatkowego zysku. Nikt nikomu nie zabroni pobierać takich wpłat...

Z kurierami jest troche lepiej. Z reguły przesyłki kurierskie Warszawa są droższe a nikt z nas nie orientuje się ile kosztuje każda firma kurierska. Mała paczuszka to koszt przesyłki kurierem od 11 do nawet 17 złotych oczywiście bez pobrania. Za większe paczki można zapłacić nawet do 25 złotych. Płacimy przede wszystkim za prędkość usługi i bezpieczeństwo paczki. Nie widzę w tym krętactwa i dodatkowego zarobku ze strony osoby sprzedającej. Co do listów i wysyłki pocztą można mieć wiele zastrzeżeń ale jeśli zależy nam na jakiejś rzeczy to chyba musimy się skusić na wygórowaną cenę przesyłki pocztowej.

poniedziałek, 20 września 2010, kurier24

Polecane wpisy