Blog > Komentarze do wpisu
Kurier - złodziej
Nie mam tu ma myśli tego że każdy kurier jest złodziejem. Nie mam podstaw do tego aby tak sądzić. Temat tyczy się czego innego. Praca kuriera stała się bardziej popularna od listonosza. Kiedyś nie było czegoś takiego jak przesyłki kurierskie Warszawa lecz wszystkie paczki przynosił listonosz. Teraz mamy setki form kurierskich a więc i tysiące pracowników. Dawniej jeden listonosz miał swój rejon i roznosił wszystkie paczki, listy, przekazy pocztowe. Ludzie wiedzieli kiedy i kogo mają się spodziewać zatem nie było ryzyka.

Już wyjaśniem całą sytuację. W każdej chwili może do nas zapukać człowiek podający się za kuriera i że przychodzi z paczką dla nas. My niby nigdy ni otwieramy takiej osobie choć nigdy w życiu jej nie widzieliśmy. Tu pojawia sie problem bo dla złodzieja przebieranie się za kuriera to wysmienita sytuacja. Pomyslałem o tym bo ostatnio oglądałem w tv cos o włamaniach i napadach w domach.

Pomyslałem że idealnie to pasuje do mojego bloga i tematu który postanowiłem poruszyć. Dla złodzieja największym problemem jest dostanie się do środka mieszkania dlatego potrzebne są dobre preteksty. Udawanie kuriera który roznosi przesyłki kurierskie Warszawa to idealny kamuflaż. Cóż więcej mam powiedzieć. Nigdy nie spotkałem się z włamaniem. Nigdy też nikt nie próbował mi się włamać. Wiem jednak że przestępca może wcielać się w rolę ludzi o których nawet nie pomyslimy że mogą nam zrobić coś złego. Czy przyjście kuriera zwiastuje kłopoty? Czy boimy sie kurierów? Nie, bo przynoszą nam paczki na które czekamy i to jest najważniejsze.

 

 

przesyłki kurierskie Warszawa

 

piątek, 23 lipca 2010, kurier24

Polecane wpisy